ایران بیستی عزیز - با توجه به درخواستهای زیاد همراهان همیشگی ایران 20 مبنی بر راه اندای مجدد سیستم پرداخت ، امکان پرداخت انلاین در سایت فراهم شده است . لطفا برای شارژ حساب خود به قسمت بالا صفحه موجودی - افزایش اعتباربیستک مراجعه کنید.

ماهرترین قمارباز

ارسال توسط: Samir تاریخ ارسال: ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ دسته بندی: كار و تجارت»مشاوره نظرات: 18 بازدید: 1420

سلام دوستان عزیزم

حدود 16سال پیش بعد از دانشگاه قبل از اعزام به خدمت سربازی، نزدیک چهار پنج ماه فرصت داشتم. رفتم توی یک دفتر که کار دلالی بکنم. پیش چندتا پیرمرد که دور هم جمع میشدن و وقتشونو میگذروندن. تو اون مدت نه تنها دو زار کاسبی نکردم، بلکه هیچ کاری هم یاد نگرفتم.

اما یه روز یکی از آدمای اونجا  یه روایت برای بقیه تعریف کرد که توی زندگی من خیلی خیلی مفید واقع شد.

 روایت شخص دانائی که در زمان مرگ به پسرش سه تا نصیحت میکنه. در اینجا من فقط یکی از نصیحتها رو مینویسم: اون یکی که چشمای منو درانتخاب شغل باز کرد و باعث شد خیلی از کارها و فرصتهای شغلی و پستهای پیشنهادی رو قبول نکنم و درعوض به شغل مناسب و موقعیت دلخواهم برسم.


گفته‌اند كه حكيمي در وقت مردن به پسرش وصيت كرد و گفت: هرگاه که همه ثروتت را خرج کردی و از در ناچاری به قماربازي ميل نمودي اول برو پيش ليلاج كه استاد و سرآمد همه قماربازان است و او به تو یاد خواهد داد.

 فرزند روزي بعد از فوت پدرش هوس قمار بازي كرد. به ياد نصيحت پدرش افتاد و با خود گفت: خوب است اول به سراغ ليلاج معروف بروم. پرسان پرسان سراغ خانه ليلاج را از مردم گرفت. گفتند در گلخن حمام ویرانه ای منزل دارد. به گلخن رفت. ديد ليلاج با لباسی پاره تا كمر در خاک و خاكستر نشسته است. پيش رفت و سلام كرد و از او درخواست بازي نمود.

 ليلاج قابها را از كنار دست خود برداشت و به هوا پرتاب كرد و گفت: انداختم پشت‌بام، برو بردار جفت آمد! فرزند حكيم رفت پشت بام ديد ليلاج راست مي‌گويد!

 پسر که بسیار شگفت زده شده بود در اندیشه فرو رفت و باخود گفت لیلاج که با این همه مهارت، حال و روزی چینین دارد، پس وای به حال تازه کاری مثل من. از بام پائین آمد و از همان راهی که آمده بود بازگشت.....

0
24

مهزاد ا    ۱۶ اسفند ۱۳۹۴
20

محمد فرهادی    ۱۶ مهر ۱۳۹۴
20

جالب بود...

زهرا    ۰۱ شهریور ۱۳۹۴
سلاااااااااااااااااااااااممممممم دوست خوبم:)

پویا    ۳۱ مرداد ۱۳۹۴
20

زهرا    ۳۰ مرداد ۱۳۹۴
2000000000000000000

katayoon    ۳۰ مرداد ۱۳۹۴
ممنون سمیر جان

خانوم محترم    ۳۰ مرداد ۱۳۹۴
2000

کیوان    ۳۰ مرداد ۱۳۹۴
20

میر شجاع سیدین    ۳۰ مرداد ۱۳۹۴
200000000000000

محبوب ترین مقالات كار و تجارت»مشاوره